Aj krémovanie môže byť veda – viete, ako si správne naniesť telový krém?

Aj krémovanie môže byť veda – viete, ako si správne naniesť telový krém?

Asi každá žena denne používa telový krém. Pravidelné nanášanie krému prináša množstvo výhod pre našu pokožku – je vďaka nemu zdravá, hydratovaná a zachováva si mladistvý vzhľad. Krém môže našu kožu ochrániť aj pred škodlivými vonkajšími vplyvmi, akými sú znečistenie vzduchu, chlad alebo nebezpečné UV žiarenie. Ak však máte opakovane pocit, že aj po nanesení krému je vaša pokožka stále suchá, možno niekde robíte chybu.

Aj krémovanie môže byť veda – viete, ako si správne naniesť telový krém?
(zdroj: unsplash.com)

Poznáte typ svojej pokožky?

Najmä v zimných mesiacoch môže byť vysušená pokožka poriadne nepríjemná. V prvom rade je dôležité správne si telový krém vybrať – mal by vyhovovať špecifikám vášho typu pokožky. Niektoré krémy sú pre všetky typy pleti, no existujú aj krémy pre veľmi suchú pokožku, mastnú pokožku alebo pokožku s ekzémom či inými kožnými ochoreniami. Pri suchej pokožke bez výraznejších kožných problémov si vyberte produkt s obsahom hydratačnej zložky, ako je glycerín, kyselina hyalurónová, bambucké maslo alebo akýkoľvek olej. Pri citlivej pokožke vyberajte najmä prírodnú kozmetiku s prírodnými zložkami. Na nákup takejto kozmetiky pre citlivú ale aj akúkoľvek inú pleť môžete využiť naše zľavy a kupóny, vďaka ktorým nakúpite výhodne a z pohodlia domova.

Najlepší čas na krémovanie je po sprche

Pokožku nestačí len krémovať, musíte ju aj čistiť. Chybou je totiž aplikácia telového krému na nedostatočne vyčistenú kožu. Môže zanechať na vašej pokožke nečistoty a maz, čo vedie k upchávaniu pórov a iným problémom, ako sú zápaly, podráždenie alebo svrbenie. Zároveň nečistoty bránia prenikaniu účinných zložiek krému do pokožky a plneniu ich funkcie. Nanášanie krému na čistú pokožku pomôže lepšiemu vstrebaniu. Dobré je aj raz za čas si urobiť peeling, vďaka čomu bude vaša pokožka hladšia a odumretá koža sa odstráni. Problémom však nemusí byť len nevyčistená, ale aj príliš suchá pokožka. Nedokáže totiž krém absorbovať tak, aby bola pokožka následne dostatočne hydratovaná. Stačí ju len mierne navlhčiť pred použitím krému, prípadne aplikovať hneď po osušení kože uterákom po sprche alebo umytí. Ideálny čas je 5 minút po sprchovaní.

Príliš málo, alebo príliš veľa

Častou chybou pri krémovaní býva aj nanesenie príliš malého množstva krému. Odporúča sa aplikovať množstvo väčšie, ako veľkosť dvojeurovej mince na každú ruku aj nohu. O niečo viac môžete naniesť na chrbát, hrudník a brucho. Ak po nakrémovaní okamžite pociťujete suchosť kože, použili ste zrejme málo krému. Pri takomto pocite sa odporúča aplikovať ďalšia vrstva. V prípade, že nepomôže ani väčšie množstvo krému, používate pravdepodobne nesprávny typ. Existuje aj opačný prípad, nanášanie príliš veľkého množstva krému, pretože to nenapomôže lepšej hydratácii pokožky, ale naopak, spôsobí, že pokožka nebude produkt schopná dobre absorbovať. Nadmerné krémovanie zhoršuje aj stav kožných chorôb, pretože pokožka nemôže dýchať a regenerovať sa. Chybou môže byť aj nedostatočné vtieranie krému do pokožky. Je preto vhodné vyhradiť si na ňu dostatok času. V prípade, že máte citlivú pokožku a problémy s krémovaním, dávajte si pozor aj na to, s čím vaša pokožka prichádza do kontaktu. Nie je dobré sa hneď po krémovaní obliecť do hrubého pyžama alebo zabaliť do deky, lebo tkanina všetok nevsiaknutý krém zotrie. Taktiež by ste mali používať kvalitné látky, či už na oblečení, alebo spomínaných prikrývkach a dekách. Pozrite si naše tipy na najlacnejšie deky, ktoré sú stále kvalitné a ušetrite.